Jdi na obsah Jdi na menu

Úřad Práce , reportáž České televize ....

Začátkem tohoto roku , spatřila světlo světa reportáž České televize , kdy vyšly najevo některé velmi znepokojivé skutečnosti , které se týkají nekalých praktik některých Úřadů Práce , které prostřednictvím svých zaměstnanců , lidem nepomáhají , ale spíše naopak lidem škodí . Jednalo se o to , že zaměstnanci ÚP poskytují lidem v tíživé životní situaci , nepravdivé nebo velmi zavádějící informace s jediným cílem , ušetřit finanční prostředky , které jsou vypláceny formou sociálních dávek , aby měli vyšší prémie . Zda se toto jednání týká i ÚP v Sokolově (+ podřízená pracoviště ..)  , je na posouzení klientů , kteří ÚP v dobré víře navštěvují a věří tomu , že jim tato instituce pomůže .

Samozřejmě se najde mnoho klientů , kterým tato instituce "pomohla" . Stejně , tak se najde mnoho lidí , kterým tato instituce nepomohla nebo , které naopak poškodila . 

 

Když se zeptáte zaměstnance ÚP , proč tuto práci dělá , tak jen velmi zřídka uslyšíte odpověd´ : "Dělám tuto práci z vlastního přesvědčení , protože chci nezištně pomáhat lidem " .  Většina úředníků tuto práci vykonává prostě proto , že nic vlastně neumí , manuálně se jim pracovat nechce a těch pár hodin denně , se dá v sedě za monitorem vydržet .